Ze względu na współistnienie dwóch niezależnych od siebie stron z polskimi dodatkami, niezbędnym stało się stworzenie odrębnego standardu nazewnictwa. Dzięki temu, pliki pobierane z tej strony, nie „wchodzą w konflikt” z innymi, przez co nie ma konieczności nadpisywania i dodatki z obu stron działają jednocześnie.
Dokładne zasady nazewnictwa zostaną opisane w późniejszym czasie.
Poniższa treść dotyczy wyłącznie pojazdów publikowanych w sekcji z taborem. Pakiety taboru dołączone do tras i timetable będą aktualizowane przy kolejnych wydaniach timetable. Dla tych pakietów wciąż aktualny pozostaje artykuł „Open Rails 1.5”.
Od pierwszego dnia funkcjonowania tej strony, omawiany standard nazewnictwa sukcesywnie się kształtował. Dopiero po publikacji kilkunastu pojazdów, było możliwe wybranie najwygodniejszych i najbardziej przejrzystych rozwiązań. Skutkiem tego faktu, tabor publikowany przed 7.05.2023 w chwili publikacji, zorganizowany był częściowo w innym standardzie nazewnictwa. Szczególnie zmiany dotyczą zawartości folderu „common.inc”. Dnia 7.05.2023 cały dotychczas opublikowany tabor, został dostosowany do obowiązującego standardu. Od tego czasu, każdy nowy pojazd, już w chwili publikacji jest zgodny ze standardem.
Oczywiście, niezależnie od momentu, w którym pobrałeś dany pojazd, będzie on dalej działał poprawnie. Aktualizacja nie jest konieczna. Jeżeli jednak zależy Ci na zachowaniu przejrzystości w Twoich zasobach, możesz zaktualizować wcześniej zainstalowany tabor pochodzący z tej strony. W tym celu pobierz dany pakiet ponownie i w normalny sposób zainstaluj. W stanie docelowym, w folderze „common.inc/PKOR” nie powinny znajdować się foldery inne niż: „uniwersalne”, „lok_elektryczne”, „lok_spalinowe”, „lok_parowe”, „wag_pasazerskie”, „wag_towarowe”, „zt_elektryczne”, „zt_spalinowe”. Po aktualizacji, pozostałe foldery staną się bezużyteczne, więc możesz je usunąć. Jeśli planujesz zaktualizować jednocześnie cały tabor, wygodniej będzie na samym początku usunąć całą zawartość folderu „common.inc/PKOR”.