Trasa CMKTrasa

Centralna Magistrala Kolejowa – linia kolejowa nr 4 biegnąca od Grodziska Mazowieckiego do Zawiercia. Umożliwia szybkie połączenie Warszawy z Katowicami i Krakowem.

Trasa do Open Rails zawiera węzeł Warszawski, linię do Pilawy, Koluszek oraz do Krakowa i Zawiercia przez CMK.

Autor trasy: Marcin

Wersja trasy dostępna do pobrania pochodzi z lutego 2021, ale zastosowano na niej aktualizacje z sierpnia 2022 niezbędną do działania timetable.


Timetable 08-2022

Timetable do trasy CMK zawiera pełen ruch pociągów na wszystkich liniach dostępnych na trasie. Przez całą dobę kursuje ponad 500 pociągów. Każdy z nich można uruchomić i poprowadzić. Pojedyncze pociągi składają się w większe obiegi, które można wykonywać po kolei, co daje ciekawy efekt realnej, pełnej misji. Na szczególną uwagę zasługują, dodane względem poprzedniej wersji, pociągi niepasażerskie – towarowe, służbowe, robocze, gospodarcze, specjalne. Do każdego tego typu został umieszczony „briefing”, który można przeczytać w launcherze Open Rails oraz podczas gry w oknie uruchamianym klawiszem F1. W timetable jest do wyboru wiele pociągów kategorii EIP zestawionych z pojazdu ED250 – Pendolino. Uruchamiając jeden z pociągów, wszystkie pozostałe można zobaczyć w tle.

Autor timetable: Emil S

Timetable zostało wydane 3.09.2022 i jest znacznym rozszerzeniem wersji z lutego 2021.

Z racji na duże zmiany w timetable oraz zmiany techniczne, które nastąpiły od tego czasu w plikach trasy, należy pobrać poniższe paczki i zainstalować niezależnie od poprzednich wersji trasy.

Timetable było testowane i tworzone w wersji stabilnej 1.4 oprogramowania OpenRails. W starszej wersji stabilnej (1.3) działać nie będzie.


Pakiet z trasą zawiera wszystkie niezbędne komponenty do działania samej trasy. W pakiecie z timetable został umieszczony tabor, z którego zestawiono pociągi. Tak uproszczona publikacja powoduje, że wystarczy pobrać oba poniższe pliki, wypakować, scalić w jeden profil i wskazać go w launcherze Open Rails.


Zapisy transmisji z przejazdów po trasie w trybie timetable:Odpowiedzi

 1. Awatar marjo
  marjo

  Witajce:)
  Dawno nie zaglądałem na forum. A tu nowe trasy :)) Mam nowy laptop gemingowy z win11 home, próbuje pobrać na nowo OR + trasy ( CMK, PSK v5.0), Pobieram pliki i wypak. do przyg. wczesniej folderów. Wciąż nmam problem z pobraniem OD 1.4 ( nie wyskakuje okno : gdzie zapisać ścieżkę, np. na dysku D, zewnętrznym. Zorientowałem się, że pobieranie blokuje antyVir. trasy + timetable pobrane pomyślnie+ prawidłowy wypak + włąściwa struktura plików.
  Pomoże ktoś w kwestii: Dleczego na nowy loptop nie mogę pobrać instalki OP- dostępnej dla zalogowanych użytkowników? ps. w defender porobiłem też wyjątki . Bede wdzięczny za pomoc, proszę o konkretne wskazówki, z czego może wynikać błąd. Marjo

  1. Awatar Admin
   Admin

   Problem wyjaśniony na forum orts.fora.pl.

 2. Awatar Kismet68
  Kismet68

  Wszystkie pociągi którymi próbuje jeździć na cmk przy przyśpieszaniu licznik im szaleje pokazuje 300 km/h i wydaje odgłosy jakiegoś przęczyka

  1. Awatar Admin
   Admin

   Polecam przeczytać wpis dotyczący wersji 1.5 oprogramowania Open Rails. Wyjaśnione są tam przyczyny i sposoby poradzenia sobie z problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *