Trasa CMKTrasa

Centralna Magistrala Kolejowa – linia kolejowa nr 4 biegnąca od Grodziska Mazowieckiego do Zawiercia. Umożliwia szybkie połączenie Warszawy z Katowicami i Krakowem.

Trasa do Open Rails zawiera węzeł Warszawski, linię do Pilawy, Koluszek oraz do Krakowa i Zawiercia przez CMK.

Autor trasy: Marcin

Wersja trasy dostępna do pobrania pochodzi z lutego 2021, ale zastosowano na niej aktualizacje z sierpnia 2022 niezbędną do działania timetable.


Timetable

Timetable do trasy CMK zawiera pełen ruch pociągów na wszystkich liniach dostępnych na trasie. Przez całą dobę kursuje ponad 500 pociągów. Każdy z nich można uruchomić i poprowadzić. Pojedyncze pociągi składają się w większe obiegi, które można wykonywać po kolei, co daje ciekawy efekt realnej, pełnej misji. Na szczególną uwagę zasługują, dodane względem poprzedniej wersji, pociągi niepasażerskie – towarowe, służbowe, robocze, gospodarcze, specjalne. Do każdego tego typu został umieszczony „briefing”, który można przeczytać w launcherze Open Rails oraz podczas gry w oknie uruchamianym klawiszem F1. W timetable jest do wyboru wiele pociągów kategorii EIP zestawionych z pojazdu ED250 – Pendolino. Uruchamiając jeden z pociągów, wszystkie pozostałe można zobaczyć w tle.

Autor timetable: Emil S

Timetable zostało wydane 3.09.2022 i jest znacznym rozszerzeniem wersji z lutego 2021.

Z racji na duże zmiany w timetable oraz zmiany techniczne, które nastąpiły od tego czasu w plikach trasy, należy pobrać poniższe paczki i zainstalować niezależnie od poprzednich wersji trasy.

Timetable było testowane i tworzone w wersji stabilnej 1.4 oprogramowania OpenRails. W starszej wersji stabilnej (1.3) działać nie będzie.


Pobieranie

Pakiet z trasą zawiera wszystkie niezbędne komponenty do działania samej trasy. W pakiecie z timetable został umieszczony tabor, z którego zestawiono pociągi. Tak uproszczona publikacja powoduje, że wystarczy pobrać oba poniższe pliki, wypakować, scalić w jeden profil i wskazać go w launcherze Open Rails.


Zapisy transmisji z przejazdów po trasie w trybie timetable: